O mnie

To tutaj nadaję desce drugie życie!

Zamiłowanie do tworzenia z drewna dojrzewało we mnie od lat, na początku tej drogi nie zdawałem sobie sprawy, że to może być pasja. Lubiłem majsterkować od kiedy pamiętam.

Moje pierwsze „prace” to demontaż zabawek które dostawałem, zazwyczaj ich życie było ograniczone do kilku godzin. Dzieliłem to zamiłowanie z rodzicami, którzy próbowali poskładać to co synuś tak szybko rozmontował. Dzieliliśmy się zadaniami 😊. Przez całe życie majstrowałem, z lepszym lub gorszym skutkiem. Niektóre z przedmiotów które zrobiłem funkcjonują do dziś mimo upływu lat, chociaż dziś zrobiłbym większość inaczej ale to może być funkcją doświadczenia.

Dziś, kiedy już wiem, że to pasja która we mnie dojrzała, staram się tworzyć przedmioty i trwałe i w miarę swych skromnych możliwości ładne.

Każdy przedmiot, który tworzę, to rezultat mojej własnoręcznej pracy, nie masowej produkcji. Moim celem jest przekształcanie nikomu już niepotrzebnego lub „zmęczonego” drewna w łądne, praktyczne i jednocześnie ekologiczne dzieła, nadając im drugie życie.

Taka ide’e fixe ..

W moim skromnym warsztacie oddaję się pasji do tworzenia, tworząc unikalne przedmioty i bez znaczenia czy to zegar, doniczka, ławka czy stół. Zawsze staram się aby to było cos niesztampowego, innego, oryginalnego. Czasem gdzieś cos podpatrzę ale zawsze coś zmieniam.

 W tym swoim dłubaniu nie tylko kładę nacisk na precyzję i dbałość o detale, ale również na szacunek dla natury oraz zrównoważony rozwój. Moje twórcze wysiłki nie są skierowane na prowadzenie firmy, lecz na wyrażanie mojej pasji poprzez rękodzieło.

Drewno, z którego korzystam, pochodzi z różnych źródeł, czasem to paleta o ładnym rysunku słojów, czasem ścinki po jakiejś produkcji a czasem ktoś coś podrzuci wiedząc, że cos może się z tego urodzić 😊

Tak, daję nowe życie kawałkom natury które poszłyby może z dymem, może skończyłyby na wysypisku i jestem z tego dumny.

Nie pretenduję do miana artysty którego twórczość będzie podziwiana przez wieki, nie mam takich ambicji  ale chociaż dołożę swoją cegiełkę do misji ratowania umęczonej Ziemi.

Uważam, że każdy powinien to robić na co dzień.

wizja zielonej planety

W ramach projektu “Drugie Życie Deski” pragnę aktywnie przyczynić się do redukcji odpadów i zrównoważonego wykorzystania zasobów naturalnych.. Tworzę, dając odpadom drugą szansę życia i unikając niepotrzebnej konsumpcji surowców.

“Drugie Życie Deski” to nie tylko projekt rękodzielniczy, to również symboliczny gest w stronę zrównoważonego stylu życia, inspirujący do refleksji nad naszym wpływem na planetę.

Wierzę, że moje rękodzieła nie tylko dodają charakteru przestrzeniom, w których się znajdują, ale również przyczyniają się do większej świadomości ekologicznej zwykłych ludzi. “Drugie Życie Deski” nie jest tylko moim projektem; jest symbolem wartości, jakie reprezentuję – zrównoważonego stylu życia, kreatywności i troski o naszą planetę, która zostawimy swoim dzieciom.
W życiu nie widziałam lepszych dzieł z drewna! Widać tu pasję, zaangażowanie i miłość do drewna...coś pięknego! <3
Nikola Dudek
Klientka
Shopping Cart
Scroll to Top